Hledáte ideální ochlazení v těchto horkých dnech? Našli jsme jej a je to ROSÉ!

Hledáte ideální ochlazení v těchto horkých dnech? Našli

jsme jej a je to ROSÉ!

 

Léto je v plném proudu a teploty tomu opravdu odpovídají. Za sebe můžu říct, že je to paráda. Tento čas je naprosto ideální pro růžová vína, nebo-li ROSÉ vína.

Mnoho lidí se stále domnívá, že růžové víno vzniká slitím červeného vína s bílým. Naštěstí však stále roste počet milovníků vína, kteří dobře vědí, že růžové víno, neboli rosé, se vyrábí z odrůd modrých hroznů nejčastěji metodou krátkého naležení rozemletých hroznů (rmutu). Říká se, že růžové začíná svůj život jako červené víno, ale pak jej žije jako víno bílé. Rosé vám ukáže sladce malinové tóny, jemně lososové a pomerančové i temně cibulové, a to podle zvolené odrůdy hroznů a technologie zpracování.

Růžové víno se obvykle pije mladé ideálně z aktuálního nebo předešlého ročníku. Má totiž za úkol osvěžit a působit lehkým dojmem, což je pro nás momentálně to hlavní. Aby se růžové víno mohlo představit v plné kráse, mělo by být vychlazeno na teplotu od 8 do 12 stupňů. Růžové může být podáváno dokonce přímo na ledu či ve svůdných koktejlech. Ale pozor – růžové ztrácí svoji roztomilost, pokud je přechladíte. 

Pokud si rádi dáváte vinný střik, budete růžové víno milovat. Toto lehké, snadno pitelné víno kouzelných barev však sedne i většině ostatních. Je to osvěžení, které navíc může být servírováno i v netradičních variantách. Růžové patří k party, piknikům i tolik oblíbeným grilovačkám. Správně vychlazené růžové víno je ideálním nápojem především pro teplé jarní a letní večery. 

Chcete zaujmout něčím neotřelým? Vyzkoušejte speciální „odrůdu" růžového vína – tzv. „plážovku". Získáte ji tak, že si s sebou k vodě vezmete láhve svého oblíbeného růžového a zahrabete je velmi hluboko do písku, kde se víno správně vychladí.

Naše Zweigeltrebe-Rosé ročník 2015 se přesně pro tyto dny hodí. Toto lososově růžové víno se světlými odlesky, jemná vůní zelených jablek a citrusů si zamilujete. V chuti převládá zahradní ovoce jako třešně a žluté švestky. Stačí jen správně vychladit a jen si užívat chvíle pohody.

rosé