MEDINA - UNIKÁT MEZI ČESKÝMI VÍNY

Medina - UNIKÁT MEZI ČESKÝMI VÍNY

Medina je v podstatě u nás neznámá odrůda. Vůbec bych se nedivil tomu, že se o ní dozvídáte úplně poprvé. Ale všechny poklady jsou skryté. Medina je takový poklad a naprostý unikát mezi červenými víny v České republice.

Tato odrůda byla dovezena původně z Izraele do Maďarska. Vinaři tuto odrůdu nijak nekřížili a takto nekřížená, původní, odrůda se dostala do České republiky. Vinař, který ji jako první (a zároveň jako poslední) získal, ani nevěděl jaký poklad se mu dostal do rukou. Jakmile vyrostly první révy nikdo nemohl přijít na to, co je to za odrůda. Tady si opravdu nedělám legraci. Jakmile vyrostal několik jeho známých vinařů se nemohlo shodnout na tom co je to za odrůdu. Nakonec na to přišli, ale nikdo nechtěl hrozny Mediny koupit. 

Hrozilo, že proniknutí Mediny na Moravu bude velmi krátké. Naštěstí Josef Šebesta si hrozny vzal a zkusil z nich udělat víno. Výsledek předčil jeho nejdivočejší fantazie. Takto výborné víno ani nečekal. Jako JEDINÝ v České republice má zatříděnou Medinu ročník 2015 u Státní zemědělské a potravinářské inspekce! Zatřídění dává jistotu, že víno splňuje požadavky jakostního vína s přívlastkem ve výběru z hroznů.

A aby toho nebylo málo Medina soutěžila v nejprestižnější soutěži vín u nás. Na soutěži Grand Prix Vinex 2015 v Brně soutěžila s jinými červenými víny například z Chile, Kalifornie či Španělska a obdržela STŘÍBRNOU MEDAILI!!!!

DSC_0378

Medina je nádherné červené víno, které upoutá svou krásnou, pronikavě červenou barvou. Jakmile k ní přivoníte ucítíte vůni borovicového lesa. Zato chuť Vás úplně překvapí. Medina je sicé suché víno, ale při prvním ochutnání ucítíte lesní jahody. Jako by jste si je právě natrhali. Přitom si stále zanechává svou "suchost". Toto víno je úžasně plné. Stačí Vám malý doušek a vína máte, tzv., plnou pusu.  Chuť vína Vám zůstává na jazyku dlouho dobu a toto je základní a nejdůležitější věc, kterou já osobně, po vínech požaduji. Znamená to že víno je tzv. plné.

Umění kombinovat víno s různými pokrmy dokáže vylepšit váš prožitek několikanásobně. Tím, jak je Medina plné, červené víno se naprosto úžasně kombinuje s tmavými masy. Hovězí maso je k ní ideální. Pokud máte rádi k vínu spíše sýry, potom bych Vám doporučil tvrdé sýry nebo sýr s bílou plísní.

Pokud bych to měl shrnout, Medina je prostě Medina. Červené víno, které musíte vyzkoušet, aby jste pochopili, jaké poklady můžete mezi víny nalézt.